To nejlepší z Bruselu, Brugg, Gentu a Antverp (letecky z Prahy)

Popis

Kouzelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejzajímavější z Belgie. Navštívíte „hlavní město Evropy“ Brusel, Antverpy Paula Rubense, v úchvatném středověkém Bruggy ochutnáte pravou belgickou čokoládou a projedete se po říčním kanálu. Nevynecháte ani pivařský Gent a košt belgického piva. Poznejte s námi nejkrásnější belgická města!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu  - kabinové   zavazadlo  o max. rozměrech 55 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 600 CZK - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg


V případě zájmu o zakoupení většího odbavovaného zavazadla (32 kg) kontaktujte CK.


NÁŠ TIP:  Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

3* hotel v Bruselu, poblíž centra (s pěší dostupností) a vlakového nádraží (jako výchozí bod pro výlety do dalších měst).
Ubytování je s vlastním sociálním zařízením.

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

letenka Praha - Brusel - Praha se všemi poplatky kabinové zavazadlo transfer letiště - hotel - letiště cestu vlakem z Bruselu do Antverp, Brugg a Gentu 3x ubytování v Bruselu v 3* hotelu 3x snídaně průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz. níže) MHD v navštívených městech při potřebných přesunech (cca 15 €) cestovní pojištění vstupné do památek Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 000 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy, dopoledne přílet do Bruselu. Odpoledne nás čeká prohídka města Brusel a jeho největších památek. Pustíme se do prohlídky „hlavního města Evropy“ Bruselu .  Údajně nejkrásnější náměstí Grande Place (které je na seznamu památek UNESCO) s cechovními domy a dominantní radnicí ve stylu vlámské gotiky. Projdeme si nejstarší nákupní pasáž v Evropě Galerii sv. Huberta s mnoha obchůdky s typickými belgickými produkty. Uvidíme katedrálu sv. Michala a Guduly,   královský palác,   operu - zkrátka nás čeká přehlídka architektury od středověku přes secesi po modernu... Rybí vůni nasajeme při procházce uličkou rybích restaurací. Zájemci se mohou vyfotit u známé  sošky "čurajícího chlapečka"   Manneken Pis a jeho protějšku  " čurající holčičky "  či před domy s komiksovými obrazy. Večer návrat na hotel. První den je primárně určen pro transfery a přesuny. Program může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě.
2 Dnes se budeme přesouvat vlakem nejdříve do středověkého města Gent a odpoledne do Antverp. Večer pak bude možnost posezení u belgického piva. Po snídani na hotelu se vydáme do středověkého Gentu. Bohatí měšťané byli k městu štědří a nechali zde postavit  ohromné kostely ,  přepychové veřejné budovy , domy a  paláce , nad nimiž dodnes stojíme v úžasu. Prohlédneme si centrum města s impozantní rezidencí flanderských hrabat, uvidíme také katedrálu sv. Bavona se světoznámým oltářem bratří Eyckových „Klanění beránku“, dominantní věž zvonice, radnici a nevynecháme  procházku po nábřeží Graslei s cechovními domy dokonce až z 12. století . Na toulkách Gentem snad potkáme i Bellemana, městského zvoníka, který pečlivě patroluje hospody a vyhlašuje důležité novinky. Odpoledne se vypravíme na výlet do Antverp, města Paula Rubense. Projdeme se na monumentální   náměstí Grote Mark s bohatě zdobenými cechovními domy  ze 16. a 17. století, renesanční radnicí. Během prohlídky uvidíme největší a nejkrásnější  sedmilodní katedrálu Panny Marie v Belgii. Před návratem, případně po návratu do Bruselu ještě možnost  posezení v hospůdce u belgického piva. Návrat na hotel s průvodcem nebo později individuálně.
3 Vlakem se přepravíme do města Bruggy, jednoho z nejkrásnějších měst Evropy s úžasným středověkým centrem a magickou atmosférou. Během celodenní prohlídky navštívíme  historické náměstí Markt s řadou štítových domů jako z pohádky či náměstí Burg s bazilikou Svaté krve, v níž je uchovávána nejposvátnější relikvie v Evropě - ampule údajně obsahující kapky Ježíšovy krve a vody. Uvidíte Justiční palác Gerechtshof nebo gotickou radnici Stadhuis a také bude možnost shlédnout na město z 83 metrů vysoké věže Belfried. Skutečnou perlu umění spatříme v gotickém kostele Panny Marie -  Michelangelovo sousoší Madony s dítětem vytvořené z bílého mramoru , tzv. Bruggská madona (jedno z mála Michelangelových děl nacházejících se mimo Itálii). Během individuálního programu bude možnost návštěvy muzea čokolády nebo případně muzea hranolek. Nevynechejte ani projížďku lodí po kanálech.  Večer návrat do Bruselu na hotel.
4 Dnes navštívíme světoznámé Atomium a park Mini-Europe na kraji Bruselu. Odpoledne odlet do Prahy. Po snídani na hotelu se vydáme na okraj Bruselu, kde jsou v těsné blízkosti vedle sebe situovány dvě bruselské atrakce, světoznámé Atomium   a park Mini-Europe. Atomium, jeden ze symbolů města, je 165 miliardkrát zvětšený model molekuly železa tvořený devíti navzájem propojenými koulemi o průměru 18 metrů, z nichž 6 je přístupných k prohlídce. Park Mini-Europe vás provede krajinou Evropské Unie přes 300 zmenšenin. Bude jen na vás, které z těchto dvou lákadel navštívíte. Návrat na hotel, transfer na letiště. Odlet do Prahy. Program v tento den může být přizpůsoben letovému řádu a situaci na místě. 

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.