To nejlepší z Dublinu + BELFAST A PŘÍRODA SEVERNÍHO IRSKA (letecky z Prahy)

Popis
Dopřejte si tajuplnou historii, dechberoucí přírodu, originální zábavu… Kde? Je čas na Irsko. S průvodcem, který se tu vyzná, objevíte zajímavosti Dublinu od slavné univerzity až po Dublinský hrad. Okoštujete pivo Guinness i pravou whisky. Projdete se bukovou alejí, přejdete proslulý most Rope Bridge a vychutnáte si město parků Belfast. Cestujte mazaně a prožijte severní Irsko jako nikdy předtím!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Fakultativní výlet Dark Hedges, Giant's Causeway, Rope Bridge a Belfast.

Dospělý 2300.00 Kč
Dítě 2100.00 Kč
Senior 2100.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel **+

Vybavení pokoje

hotel s dobrou dostupností do centra Dublinu
na pokojích je obvykle k dispozici varná konvice + čaj a káva zdarma
Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

03.06.2021 - 03.06.2021

2 900 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj
18 490 Kč dospělý

20.08.2021 - 20.08.2021

2 900 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj
16 990 Kč dospělý

Cena zahrnuje

letenka Praha – Dublin – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo max. 55 x 40 x 20 cm a do 10 kg) transfer letiště - hotel - letiště 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových, popř. třílůžkových pokojích 3x snídaně průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet do Dublinu, přesun na hotel a ubytování. Dle časových možností se vydáme na večerní procházku městem. Přílet do Dublinu. Po příletu objednaným autobusem přesun na hotel a ubytování. Dle letového řádu se vydáme na společnou večerní prohlídku města. Mimo jiné se můžeme vydat na krátkou prohlídku do  nejoblíbenější čtvrti mladých  Temple Bar, která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní. V této bohémské čtvrti si můžeme objednat  irské pivo , zkusit nějakou  místní specialitu v jedné z hospůdek  nebo usednout do české restaurace, která se zde také nachází.  Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.
2 Dnes zhlédneme to nejlepší, co Dublin nabízí. Projdeme se po O´Connell Street, prohlédneme si areál univerzity Trinity College i Dublinský hrad. V podvečer pronikneme do tajů výroby piva Guinness či whisky Jameson a nebude chybět ani košt. Po snídani přesun do centra města. Náš celodenní okruh začneme v části, která v sobě ukrývá kulturní stánky jako  Gate Theatre, Ambassador Theatre, Dublin Writers Museum  apod. Po živé obchodní zóně  O´Connell Street  (individuální možnost nákupů) a kolem  Spire of Dublin  se přesuneme k nejznámějšímu mostu Dublinu  Ha'penny Bridge  (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) a shlédneme na  řeku Liffey . Ta v minulosti dělila město na část zámožných a městskou část chudých.  Pokračovat budeme k areálu dublinské univerzity Trinity College – univerzita, knihovna (Book of Kells), park (v blízkosti národní galerie, budovy parlamentu a vlády). Projdeme se tepnou stylové dublinské čtvrti  Grafton street ,   zhlédneme sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i  Oscar Wilde´s House , kde spisovatel prožil dětství, tržnici  Loft Market  a zejména kostel sv. Patrika. Dále uvidíme i známý kostel sv. Církve Kristovy, odkud se procházkou dostaneme až k městské radnici a dublinskému hradu se sbírkou orientálního umění a se zahradami, jehož krásnou siluetu používá jako pozadí televize BBC.  V podvečerních hodinách možnost návštěvy  Muzea Guinness Storehouse , kde se dozvíme vše o pivu Guinness, nebo  Old Jameson Distillary , kde bude prohlídka věnována whisky, kterou na závěr ochutnáme.  Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. Fakultativně  večerní program „Irský večer“  v typické irské restauraci s doprovodným programem.
3 Nejprve vyrazíme na procházku alejí Dark Hedges, poté navštívíme Giant's Causeway, projdeme se přes lanový most Rope Bridge a nakonec se zastavíme v Belfastu. V brzkých ranních hodinách vyjedeme na celodenní fakultativní výlet, který začneme procházkou bukovou alejí Dark Hedges . Tuto úchvatnou stromovou alej v nedávné době proslavila scéna v seriálu Hra o Trůny. Poté se vypravíme ke zvláštnímu geologickému útvaru Giant's Causeway , neboli Obrovy schody. Tyto kamenné varhany vznikly jako výsledek dávné sopečné erupce a v roce 1986 byly zařazeny na Seznam světového dědictví UNESCO. Nedaleko od Giant's Causeway se nachází Rope Bridge (lanový most) . Tento lanový most se houpe nad vlnami moře ve výšce téměř 30 metrů a lze po něm přejít na nedaleká skaliska a pozorovat tak divoké pobřeží (v případě špatného počasí je z bezpečnostních důvodů most uzavřen). Nakonec zamíříme do hlavního města severního Irska, do Belfastu . Je to město parků, ležící v zátoce u ústí řeky Lagan do Irského moře. Uděláme si krátkou procházku centrem města a bude následovat návrat na hotel v večerních hodinách. Výlet můžeme jen doporučit, bude se jednat o skutečnou „ochutnávku“ toho nejlepšího ze severního Irska. Ti, kteří nebudou mít o fakultativní výlet zájem, mohou individuální program v Dublinu využít k návštěvě muzeí, galerií či nákupu suvenýrů. 
4 Dle letového řádu individuální program. Transfer z hotelu na letiště, návrat do Prahy. Po snídani bude k dispozici individuální volno, které lze využít k nákupům suvenýrů či dopolední návštěvě muzeí.  Zájemci mohou společně s průvodcem absolvovat cestu vlakem do nedalekého  rybářského a jachtařského  přístavu Howth, kde lze vidět zříceninu opatství Howth Abbey z 11. století. Z   mysu vybíhajícího do moře se nám naskytne nádherný výhled na celou Dublinskou zátoku , na samotné město i na vzdálené kopce pohoří Wicklow Mountains.  Odpoledne dle letového řádu transfer z hotelu na letiště.  Přílet do Prahy  ve večerních hodinách.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.