To nejlepší z Edinburghu + HADRIÁNŮV VAL (letecky z Prahy)

Popis

Prodloužený víkend s průvodcem, během kterého objevíte zajímavosti Edinburghu, skotské přírody i historie. Navštívíte Holyrood Palace i Edinburský hrad. Vypravíte se do přímořského města St. Andrews a k paláci Scone. Zhlédnete Rosslynskou kapli i jedinečnou památku UNESCO Hadriánův val. Pojeďte s námi za historickými poklady Skotska a zažijte Edinburgh!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu - cestující má v ceně letenky 2 zavazadla, ta podléhají podmínkám letecké společnosti: 

a) Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 45 (d) x 36 (v) x 20 (h) cm (toto zavazadlo budete mít s sebou na palubě)
b) Zavazadlo v ceně zájezdu – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 4 (v) x 25 (h) cm (včetně koleček a držadla, toto zavazadlo bude uloženo do prostoru nad hlavou)

UPOZORNĚNÍ! Na kabinové zavazadlo se vztahují podmínky přepravy kabinových zavazadel (omezení tekutin, zákaz ostrých předmětů apod.)


Zavazadlo za příplatek 2 000 Kč / 78 €  – velké odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Muzeum skotské whisky

Dospělý 790.00 Kč
Dítě 330.00 Kč
Student 700.00 Kč
Senior 700.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

3* hotel v blízkosti centra nebo v dosahu místního MHD.

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

14.09.2022 - 14.09.2022

7 000 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

letenka Praha – Edinburgh – Praha se všemi poplatky kabinové zavazadlo transfer letiště – hotel – letiště 4x ubytování v Edinburghu v 3* hotelu ve 2lůžkových pokojích 4x snídaně dopravu k paláci Scone a do St. Andrews doprava k Hadriánovu valu průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

odbavované zavazadlo jízdné v navštívených městech při potřebných přesunech vstupné do památek cestovní pojištění doporučené kapesné minimálně 170 Ł/os./pobyt (MHD, vstupy, stravování) Příplatek za jednolůžkový pokoj: 7 000 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, odpolední návštěva Rosslynské kaple.   Odpolední prohlídku věnujeme návštěvě světového unikátu, Rosslynské kapli – kostelu, který je známý nejen z románu Šifra mistra Leonarda, ale také díky pohanským a křesťanským motivům a odkazům na templářské rytíře. 
2 Celodenní výlet, kde uvidíte část hranice Hadriánův val a nádherné scenérie skotské přírody. Po snídani nás krásy skotské přírody zavedou až k samotné hranici Hadriánův val . Tento val nechal vybudovat kolem roku 122 n. l. římský císař Hadrián, aby bránil území římské říše před nájezdy severních kmenů ze Skotska. Dochované části valu, který se táhne napříč severní Anglií, jižně od skotských hranic, byly zapsány na seznam světového dědictví UNESCO . My navštívíme pevnost Housesteads. Ta patří mezi nejzachovalejší pomocné římské opevnění a za časů římské říše zde val střežili vojáci.  Poté se vypravíme k opatství Melrose Abbey , kde v přilehlém městečku můžeme společně pozdně poobědvat. Ostatní, kteří nebudou mít zájem účastnit se výletu, si mohou užívat celodenní individuální volno v Edinburghu.
3 Dnes nás čeká celodenní prohlídka nejznámějších památek města a ochutnávka pravé skotské whisky. Dopoledne se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na hrad Edinburgh Castle, který je známý tím, že se zde nacházejí korunovační klenoty a legendární kámen Stone of Scone. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch Whisky Experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky a zažijeme i košt vybraných ochutnávek. Projdeme se po  Královské míli  – středověké ulici, která je spojnicí mezi  hradem a zámkem  Holyrood Palace. Po cestě mineme například kostel Hub, středověké domy či proslulé Writer's Museum.  Odpoledne věnujeme procházce na známý  Calton Hill , ze kterého je ta  nejkrásnější vyhlídka na celé město . Velmi známá je část kopce „Artušovské sedlo“, jelikož svým tvarem připomíná jezdecké sedlo.  Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.
4 Celodenní výlet s průvodcem k paláci Scone a do  přímořského St. Andrews.  Po snídani se vydáme severně za  krásami skotského venkova a historie . U mořské úžiny budeme obdivovat  slavný železniční most Forth Bridge a pojedeme dále až k významnému paláci Scone, ve kterém byl  korunován vůbec první skotský král . K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami a pávy. Pozdní oběd si dáme v  přímořském městečku – slavném letovisku  St. Andrews  – ráji golfistů a studentů  místní univerzity. Procházkou se přiblížíme až k samotné zřícenině hradu, dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera, kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař.  Předpokládaný návrat do hotelu po sedmé hodině večerní.
5 V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet do Prahy.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.