To nejlepší z Guatemaly + MAYSKÁ KULTURA + KOUPÁNÍ NA OSTROVĚ V BELIZE (letecky

Popis

Země dávných civilizací… Objevte místa, která zůstávají ostatním skryta. Projedete se po nejhlubším jezeře Střední Ameriky a nakouknete do života Mayů. Na vlastní oči uvidíte nejednu památku UNESCO, ponoříte se do tajů guatemalské kávy i mayské civilizace v honduraském Copánu. Užijete si nespoutanou divočinu při plavbě po řece Rio Dulce, relax v nejlepších termálech a pravý Karibik. Nalaďte se na exotiku – prožijte Guatemalu, Honduras i ráj v Belize v jednom!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

ubytování je zajištěno ve 2* a 3* hotelech ve dvoulůžkových či třílůžkových pokojích

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

07.11.2022 - 07.11.2022

16 000 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

letenka Praha – Guatemala City, Belize City – Praha doprava letiště – hotel – letiště doprava mikrobusy během pobytu 15x ubytování v hotelu 15x snídaně výlet lodí po řece Rio Dulce výlet lodí po jezeru Atitlán výlet lodí po jezeře Petén Itzá vodní přeprava na ostrov Caye Culkner a zpět prohlídka destilérie Zacapa prohlídka muzea kávy vstupné do Copánu (hlavní okruh) vstupné do termálních lázní Luna Jaguar v Hondurasu vstupné na stély v Qiriguá vstupné do národního parku Yaxhá vstupné na Tikal průvodce po celou dobu zájezdu

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění ostatní vstupné a výlety na místě spropitné vstupní poplatky na hranicích s Hondurasem a Belize Příplatek za jednolůžkový pokoj: 16 000 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy do Guatemala City dle letového řádu. Po příletu bude následovat přesun z letiště na hotel, ubytování a odpočinek po dlouhém letu.
2 Dopoledne nás čeká prohlídka zajímavostí hlavního města Guatemala City. Odpoledne se vydáme do městečka Panajachel na břehu modravého jezera Atitlán. Vychutnáme si pohledy na nejhlubší jezero Střední Ameriky i zdejší atmosféru. Dnes nás čeká prohlídka nejvýznamnějších míst v Guatemala City . Odpoledne přejedeme do letoviska Panajachel na Guatemalské vysočině , které leží na břehu kalderového jezera Atitlán . Atitlán, zkrášlený okolním řetězem obrovských sopek, je jedním z nejkrásnějších jezer světa a zároveň nejhlubším jezerem Střední Ameriky . V jeho okolí jsou vesnice a městečka s obyvateli mayského původu . Jezero Atitlán bylo v 60. a 70. letech mekkou hipíků, nyní je turistickým střediskem oblasti a přijíždí sem relaxovat Američané, ale i Guatemalci. Ubytování ve městě Panajachel.
3 Dopřejeme si celý den u krásného jezera Atitlán a jeho okolí. Při projížďce lodí objevíme zapomenuté vesnice, prohlédneme si okolní vulkány v úchvatném prostředí a možná potkáme i původní mayské obyvatelstvo. Dnešek strávíme na jezeře Atitlán, kolem kterého se rozprostírají zapomenutá městečka a vesničky zasazené do úchvatného prostředí, a také tři vulkány. Na jihu jsou jimi Tolimán (3 158 metrů) a Atitlán (3 537 metrů), na jihozápadě pak San Pedro (2 995 metrů). Po jezeře se budeme pohybovat loďkami zvané lanchas, navštívíme vesnice San Pedro, Santiago Atitlán a San Antonio Polopó . Nakoukneme do místních tradic a budeme potkávat zdejší mayské obyvatelstvo, které je oblečeno v krásných tradičních oděvech.  Večer přesun na hotel.
4 Dnešek se ponese ve znamení trhů a řemesel ve městě Chichicastenga. Budeme mít příležitost obdivovat ruční práci zdejších řemeslníků, nakoupit suvenýry, zhlédnout mayský obřad v kostele a projít si labyrintem uliček pozoruhodného městečka.  Ráno odjedeme do městečka Chichicastenanga , které je vyhlášené místními trhy, kam se sjíždí mayští řemeslníci z okolí. Ale trh, který zabírá celé hlavní náměstí a labyrint okolních ulic, není to jediné, čím je městečko výjimečné. Dnešní Chichi je městem nevídaných mayských pokladů a řemeslného umu . V hlavním kostele Iglesia de Santo Tomás  Mayové kmene K’iche‘ vykonávají vlastní obřady , v nichž se nenásilně prolínají předkolumbovské i katolické prvky. Pro zájemce bude možné navštívit poutní a obřadní místo Pascual Abaj , jež se nachází na kopci za městem. Výstup na kopec může být odměněn zhlédnutím jednoho z mayských ceremoniálů, které tu místní vykonávají u starověkého vyřezávaného kamene.  Po procházce městem a nákupech na trzích s místními mayskými lidmi se přesuneme do hotelu do města Panajachel. 
5 Zavítáme do města Quetzaltenango, kde navštívíme destilérii rumu Zacapa. V okolních vesničkách prozkoumáme mayskou architekturu. A vše zakončíme relaxací v nejlepších termálech Guatemaly – Fuentes Georginas. Po snídani se přesuneme do kulturně a přírodně nejrozmanitějšího města Quetzaltenango . Při příjemné procházce navštívíme kostel Ermita de Concepción , který je považován za první postavený kostel v Centrální Americe, a neunikne nám ani divadlo  Teatro Municipal , architektonický skvost města.  Poté zavítáme do městečka Salcalá známé produkcí typických lihovin ( Zacapa , Botran), kde nás čeká prohlídka této slavné destilérie . Prohlédneme si vesnici San Andrés Xecul, její  bizardní pestrobarevný kostel San Andrés Xecul a pokocháme se pohledy na vysočinu. Po architektuře a případné ochutnávce rumu nezbude už nic jiného než se dopřát odpočinek. Přesuneme se do nejlepších přírodních termálů v Guatemale Fuentes Georginas . Čtyři bazény s různými teplotami jsou napájeny horkými sirnými prameny a orámovány strmou, vysokou zdí tropických vinic, kapradin a květin. Ubytování ve městě Antigua.
6 Čeká nás procházka koloniálním městem Antigua (UNESCO). Vyšlápneme si na vyhlídku Cerro de la Cruz a posedíme v příjemné restauraci. V městečku Jocotenango se posilníme kávou a dozvíme se i to, že její pěstování tady má české kořeny.  Dopoledne si projdeme městečko Antigua,  jedno z nejpůvabnějších koloniálních měst Střední Ameriky , které je stulené v náručí tří obřích sopečných kuželů – Agua, Fuego a Acatenango, a od roku 1979 je zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vyjdeme si na vyhlídku Cerro de la Cruz , projdeme si městečko, kde budeme potkávat původní mayské obyvatele. Zajdeme do příjemné restaurace a zcela jistě se vyfotíme pod známým obloukem Santa Catalina Arch.  Odpoledne už zavítáme do města Jocotenango , kde nás čeká prohlídka muzea kávy a muzea hudebních nástrojů. Zajímavostí je, že kávu tu začal pěstovat Čech – Pokorný, již počátkem 20. století. Večer přesun na ubytování.
7 Dnes se přesuneme do sousední země Honduras. Projdeme si krásné městečko Copán a ochutnáme místní taco. Zájemci mohou tuktuky vyrazit do papouščí rezervace.  Velmi brzy ráno odjedeme do honduraského Copánu , kam dorazíme právě na oběd. Ochutnáme místní taco , projdeme si městečko a vrátíme se v čase do minulých století. V městečku je nespočet malých obchůdků a park uprostřed města, kde můžete jen tak porozovat a nasávat atmosféru Hondurasu.   V případě zájmu se můžeme vydat místními „tuktuky“ do papouščí rezervace Macaw Bird Reserve . Středisko pro záchranu, rehabilitaci a vypouštění ptáků zpět do přírody se stará převážně o papoušky, kteří měli v mayské tradici velký význam.  Nocleh v Copánu. 
8 Ponoříme se do časů mayské civilizace. Na vlastní oči spatříme ruiny slavného Copánu (UNESCO). Po prohlídce si užijeme jízdu džunglí. Naším cílem budou přírodní termální lázně, kde si dopřejeme zasloužený odpočinek. Celý den bude patřit ruinám starodávného města Copán v Hondurasu. Budeme se procházet po Plaza Central a Gran Plaza , které jsou posázeny úchvatně tesanými stélami v dokonale zachovalém stavu. V průběhu prohlídky bude možnost navštívit Muzeum mayského sochařství , které mnozí považují za nejlepší v celé mayské oblasti. Odpoledne nás čeká výlet, při kterém budeme projíždět džunglí, pozorovat ruch kolem cesty i místní krajinu. Dorazíme do Aqua Termales Luna Jaguar , kde se zotavíme v horkých či studených pramenech a několika bazéncích. Na večeři a nocleh se vrátíme do Copánu. Ubytování ve městě Copán.
9 Ráno se vydáme zpět do Guatemaly a navštívíme největší pískovcové stély na světě. Odpoledne pak dorazíme k jezeru Lago de Izabal a večer si již můžeme vychutnat karibské drinky.  Časný ranní odjezd z Hondurasu zpět do Guatemaly. Cestou navštívíme další UNESCO  památku a to proslulé mayské stély v Quiriguá . Tyto stély popsané hieroglyfy patří k největším pískovcovým stélám na světě.  Následně dojedeme k jezeru Lago de Izabal , za jehož vzdálenými břehy se na obzoru zdvihají kopce vysočiny. Ubytujeme se v Rio Dulce, projdeme si „městečko“ a místní tržnici, budeme ochutnávat první „karibské drinky“, neboť Karibik už je na dosah! Ubytování v Rio Dulce. 
10 Celodenní plavba dechberoucí krajinou po řece Rio Dulce do městečka Livingston, jež je domovem etnika Garífunů (UNESCO). Na vlastní kůži pocítíme atmosféru spojení guatemalské a karibské kultury. A nevynecháme ani tradiční polévku tapado. Dnes nás čeká celodenní lodní výlet po proudu divukrásnou vodní krajinou . Po cestě bude možné na březích řeky vidět místní obyvatele a jejich příbytky. Cestou nepropustnou džunglí možná zahlédneme i další zdejší tvory, a to leguány a pelikány. Po několika zastávkách doplujeme až do rustikálního městečka Livingston , které je unikátním splynutím guatemalské a karibské kultury. Městečko je domovem afrokaribského etnika Garífunů , jehož osady se nacházejí podél celého pásu karibského pobřeží od jižního Belize až po severní Nikaraguu. Garífuné jsou díky své velmi osobité kultuře, především jazyku, tanci a hudbě zapsání v nehmotném světovém kulturním dědictví UNESCO .  Ve městečku si necháme čas na oběd, bylo by hřích, kdybychom neochutnali harifúnskou rybí polévku tapado . Poté se vydáme lodí zpět do Rio Dulce. Ubytování v Rio Dulce.
11 Ráno si ještě užijeme projížďku kajaky po řece Dulce a poté se přesuneme do koloniálního ostrovního městečka Flores. Tam nás čeká plavba po jezeře Petén Itzá, toulky úzkými uličkami i příjemná atmosféra kavárniček a restaurací. Po snídani si ještě zájemci mohou zapůjčit kajaky v hotelu a vyrazit na projížďku po řece a užít si tak tuto jedinečnou přírodní atmosféru. Dopoledne se přesuneme do severní části Guatemaly a jeho ostrovního městečka Flores u jezera Petén Itzá .  Po příjezdu rovnou nasedneme na loď a čeká nás plavba po jezeře Petén Itzá .   Po cestě se zastavíme v Arcas – projekt, jež patří k největším záchranným stanicím světa. Vyjdeme si také na vyhlídku  El Mirador del Rey Canek ,   ze které budeme mít celý Flores jako na dlani.  Po plavbě si projdeme městečko a budeme se tak moci pokochat tradičními koloniálními stavbami , úzkými dlážděnými uličkami a nebo třeba jen posedět v místní kavárně či restauraci. Ubytování ve Flores. 
12 Dnes nás čeká celodenní prohlídka starověkého sídla Tikal (UNESCO), největší mayské památky. Budeme mít před sebou tisíce let staré pyramidy, ze kterých si vychutnáme jedinečný pohled na okolní prales. Po snídani se přesuneme do hodinu vzdáleného starověkého sídla Tikal , které patří mezi největší předkolumbovské památky ve Střední Americe. Ruiny jsou součástí Tikalského národního parku a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO . Mayové zde žili již od roku 700 př. n. l. a odhaduje se, že populace činila až sto tisíc obyvatel, z jakého důvodu však odešli se dosud nepodařilo vypátrat.  Některé pyramidy dosahují výšky přes 60 metrů a pohled z jejich vrcholků na okolní prales, ze kterého vysoko vyčnívají další mohutné stavby, je nezapomenutelným zážitkem. Ubytování ve městě Flores.
13 Opustíme Guatemalu a přesuneme se do státu Belize. Cestou navštívíme národní park Yaxhá a uvidíme tak poslední mayské památky před relaxací na karibských plážích.  Po snídani se přesuneme do národního parku Yaxhá . Park se nachází na severu Guatemaly na hranicích s Belize a jedná se rozlehlou džungli s archeologickými památkami Mayů . Toto místo je mnohými považováno za záhadnější a kouzelnější než známý Tikal. Díky své vzdálenější poloze je park méně navštěvovaný a můžete se tak těšit nejen na fotografie bez davů lidí, ale i na různé zvířecí obyvatele džungle. Nejčastěji to budou asi opice.  Po zastávce v džungli se již vydáme směr Karibik. Přejedeme přes hranice do Belize City a už nám bude chybět jen přejezd lodním taxi na ostrov Caye Caulker na ubytování. 
14 Dnešek bude patřit relaxaci v Karibiku, koupání a prozkoumávání ostrova. Zájemci budou mít možnost výletu za šnorchlováním s rejnoky či žraloky. Dnes nám bude patřit celý ostrov a jeho barevná plážová atmosféra . Na tomto ostrůvku bez automobilové dopravy se můžete pohybovat pěšky, na kole či na golfovém vozítku. Lehnout si můžete u hotelového bazénu, na pláži či do některé z všudypřítomných houpacích sítí a jen tak si vychutnávat koktejly pod palmou.  Pro aktivnější je tu možnost výletu za šnorchlováním   s rejnoky či žrakoly a pokochat se tak mořským dnem v místní průzračné až tyrkysové vodě.  Ubytování Caye Caulker.
15 Poslední den plný zážitků na ostrově. Objevování skrytých ostrovních zákoutí na kole, ochutnávka všech drinků z nápojového lístku či karibské speciality, lodní výlety… Čemu dáte přednost? Je to jen na vás. Poslední den je nejlepší pro načerpání síly před návratem domů. Užijte si ho tak na pláži, nakupte suvenýry v místních pouličních stáncích nebo ho využijte k ochutnání karibských specialit, jíž je například grilovaný humr . Pro zájemce je také možnost zajištění lodních výletů či návštěvy okolních ostrovů.  Ubytování v Caye Caulker.
16 Přesuneme se na letiště do Belize City, odkud odletíme zpět do ČR.  Po snídani se vodním taxi přesuneme zpět do Belize City a transfer nás zaveze na letiště. Odlet dle letového řádu zpět do ČR. 
17 Přílet do Prahy.  Přílet dle letového řádu. 

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.