To nejlepší z Istanbulu nejen pro 55+ (letecky z Prahy)

Popis

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Projedete se lodí po Bosporu, objevíte osmý div světa, okouzlující Hagia Sophia, i úchvatnou Modrou mešitu. Zrelaxujete v tureckých lázních a užijete si nákupy na Velkém bazaru. Překročte s námi bránu Orientu, užijte si zasloužený odpočinek a poznejte Istanbul bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu  – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 40 x 23 cm (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu  – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 20 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

Vstupné: Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:

Plavba lodí po Bosporu

Dospělý 840.00 Kč
Dítě 720.00 Kč

Návštěva tureckých lázní

Dospělý 1270.00 Kč

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

3* hotel v centru Istanbulu.
V pěší dostupnosti k několika významným památkám, k restauracím i obchodům.

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

06.10.2022 - 06.10.2022

2 400 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje

letenka Praha – Istanbul – Praha se všemi poplatky transfer letiště Istanbul – hotel Istanbul – letiště Istanbul 3x ubytování v Istanbulu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových 3x snídaně průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění přesuny v Istanbulu místní dopravou, fakultativní výlet, projížďku lodí, večeře vstupné na místě bakšišné (cca 10 €/pobyt) Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 400 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odlet z Prahy a přílet do Istanbulu v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na hotel a ubytování. Odpolední program ve městě a v lázních. V odpoledních hodinách budete moci započít celý zájezd  relaxací v tradičních tureckých lázních, což patří mezi oblíbenou činnost Turků v jejich volném čase. Historické lázně Çemberlitaş z roku 1584 byly vystavěné pro manželku Sultána Selima II. Nur Banu a postavil je oblíbený architekt Sinan, dvorní architekt sultána Suleymana Nádherného . Lázně mají i dnes orientální interiér, prostory jsou oddělené pro muže a ženy. Návštěva lázní Çemberlitaş je ideální příležitostí pro ty, kteří touží po pravém tureckém zážitku . Poté se ještě krátce seznámíme s městem. Během večera působí nasvícené mešity obzvláště kouzelným dojmem . Návrat na hotel společně nebo individuálně.
2 Dnešní den navštívíte historické centrum města s nejvýznamnějšími památkami Istanbulu. Pozdní odpoledne bude patřit nákupům na Velkém bazaru. Po snídani se společně vydáme ke známému paláci Topkapi. Toto velkolepé sídlo sultánů bylo po čtyři století politickým centrem Osmanské říše. Stavba paláce započala již kolem roku 1453 a postupem času se neustále rozšiřovala až do dnešní podoby, která zahrnuje celkem čtyři nádvoří . Topkapi palác je v současné době nejbohatším muzeem v Istanbulu. K vidění jsou i velkolepé prostory původně určené jen pro sultána včetně harému. Vynechat nesmíte pokladnici, kde je mimo jiné k vidění třetí největší diamant na světě tzv. Lžíčářův diamant. Po prohlídce se pomalu přesuneme k další významné památce města, a to na Hipodrom. Místo, kde se od roku 200 n. l. odehrávaly koňské dostihy, závody, různé ceremonie a slavnosti, demonstrace, ale i povstání. Pokračovat budeme k nejznámější mešitě – mešita Sultána Ahmeta I. se šesti minarety je v dnešní době jednou z nejvyhledávanějších staveb Istanbulu. Za svou přezdívku Modrá mešita vděčí 21 000 unikátních dlaždiček z Izniku, jež zbarvují vnitřní prostor do modra. Neopomeneme také navštívit velkolepý chrám Hagia Sophia   s dechberoucím vnitřním prostorem a kopulí, která jako by se vznášela nad prostorem. Chrám byl postaven v 6. stol. n. l. a je právem považována za vrchol byzantského stavitelství . V 15. století byl chrám přestavěn na mešitu. Na závěr dne bude dostatek času na návštěvu   Velkého bazaru, kde se v cca 4 000 obchodech snoubí vůně koření s pokřiky místních prodavačů a celkově pravé orientální atmosféry.
3 Tento den navštívíte nejvýznamnější památky nacházející se poblíž pobřeží, dále budete moci zhlédnout evropskou i asijskou část Istanbulu při plavbě lodí po Bosporu. Dnešní dopoledne započneme u unikátní mešity Rüstem Paša . Tato půvabná mešita byla postavena pro zetě a velkovezíra Sultána Suleymana Nádherného Rüstemana Pašu. Interiér je vyzdobený unikátními iznickými kachlemi té nejvyšší kvality. A ještě před obědem vás pozveme na „top výlet lodí po Bosporu“ s nezapomenutelnou podívanou na evropskou a asijskou část města Istanbul. Odpoledne bude patřit dalšímu z vyhlášených místních bazarů, zavítáme totiž do Egyptského bazaru . Založen byl v 17. století pro egyptské obchodníky a dnes nabízí ke koupi nepřeberné množství koření, sladkostí, sýrů , ale i chovatelské potřeby či suvenýry. Příjemně omámení orientální vůni můžete opět smlouvat o nižších cenách a seznamovat se tak s místní kulturou. Se zájemci se dnes ještě společně vydáme k nedaleké Süleymanově mešitě , která je  největší mešitou ve městě a byla postavena na počest jednoho z nejznámějších osmanských sultánů Süleymana Nádherného , za jehož vlády v 16. století dosáhla říše svého největšího rozmachu a rozkvětu. Návrat na hotel společně nebo individuálně.
4 Dopoledne budete moci využít k posledním nákupům či návštěvě muzeí. Odpoledne návrat na hotel, přesun na letiště a odlet do Prahy. Doporučujeme například návštěvu Muzea tureckého a islámského umění (Ibrahim Pasa Sarayi). Muzeum se nachází v jednom z nejkrásnějších paláců z 16. stol. , kdysi velkovezírských paláců, jenž byl postavený osmanským velkovezírem Ibrahimem Pašou. Již samotná stavba stojí za zhlédnutí, ale rozhodně vás muzeum zaujme i svým obsahem. Napříkad uvidíte jednu z nejvýznamnějších kolekcí islámských uměleckých předmětů na světě . Vystavované exponáty jsou většinou ručně tkané koberce, kaligrafie, bohatě zdobené korány a dlaždice z různých časových období včetně těch nejslavnějších Iznických. Říká se, že místní muzeum je mnohem působivější a zajímavější než Muzeum islámského umění např. v Paříži.  V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet do Prahy .

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.