To nejlepší z Kodaně + VYHLÍDKOVÁ PLAVBA + ROSKILDE (letecky z Prahy)

Popis

Malebné nábřeží, romantické kanály nebo ostrov, který žije vlastním životem. Kodaň vás překvapí… Poslechnete si legendu o fontáně Gefion a zasníte se u Malé mořské víly. Prohlédnete si korunovační klenoty v Rosenborgu, vikingské lodě i královské pohřebiště v Roskilde. Vyrazíte na vyhlídkovou plavbu, do čtvrti Christiania či tam, kde to znají jen místní. Cestujte za zážitky – poznávejte Dánsko!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo  v ceně zájezdu  – kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (v) x 40 (d) x 23 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla a uložit do úložného prostoru nad hlavou)

Zavazadlo za příplatek 1 300 CZK  – odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

ubytování ve dvoulůžkových nebo třílůžkových pokojích ve 3* hotelu

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

letenka Praha – Kodaň – Praha se všemi poplatky (kabinové zavazadlo dle pravidel viz níže) 3x ubytování v Kodani v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, popř. třílůžkových 3x snídaně průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

zavazadla za příplatek dle podmínek pro přepravu zavazadel (viz níže) přesuny místní dopravou v Kodani výlet do města Roskilde vstupné na místě cestovní pojištění Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 800 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet do Kodaně, přesun na ubytování a následná prohlídka hlavních památek a zajímavostí historického centra města. Nevynecháme při ní Malou mořskou vílu či dánské královské sídlo. Prohlídku Kodaně začneme na působivém nábřeží Nyhavn s barevnými domy, kotvícími historickými plachetnicemi a velkým množstvím barů a restaurací, které přímo lákají k posezení. Nedaleko se také nachází symbol Kodaně, okouzlující socha Malé mořské víly inspirovaná pohádkou Hanse Christiana Andersena, která sedí na vyvýšeném kamenu na břehu promenády Langelinie a hledí na moře. Hned naproti najdeme vojenskou pevnost Kastellet,   kterou tvoří pět bašt, červené domky pro vojáky, dům vojevůdce i větrný mlýn, to vše do tvaru pěticípé hvězdy.  Pokračovat budeme k fontáně Gefion , ztvárňující bohyni Gefionu, která podle legendy proměnila své syny ve voly, aby s nimi zorala co nejvíce půdy za jedinou noc. Zoranou půdu jí totiž přislíbil švédský král Gylfim. Prohlédneme si také kostel  Sankt Albans Kirke,  inspirovaný raně anglickým stylem, a mramorový kostel Marmorkirken (Frederikskirken). V neposlední řadě navštívíme královskou rezidenci Amalienborg Slot, kde lze v pravé poledne za doprovodu hudby zhlédnout střídání stráží , při kterém můžete obdivovat typické uniformy a vysoké čepice z kožešiny. Večer se společně nebo individuálně vydáme do hotelu. 
2 Dnes budeme pokračovat v poznávání Kodaně. Těšit se můžete na dánské korunovační klenoty ukryté v zámku Rosenborg Slot, vyhlídkovou plavbu lodí nebo návštěvu alternativní čtvrti Christiania. Ráno po snídani se vydáme k jedné z nejvýznamnějších památek Dánska, zámku Rosenborg Slot. Zámek byl postaven v roce 1606 ve stylu nizozemské renesance a jeho součástí jsou rozlehlé zahrady a vodní příkop. V současné době zámek slouží jako muzeum a klenotnice, v níž jsou uloženy dánské korunovační klenoty . Kromě korunovačních klenotů si lze prohlédnout i královské komnaty včetně Zrcadlového kabinetu . Za návštěvu stojí i Dánská národní galerie, která se chlubí díly starých mistrů i novodobých umělců. Další zajímavou stavbou v historickém centru je kruhová věž Rundetarn. Jedná se o věž kruhového půdorysu postavenou v 17. století jako astronomická observatoř. Dnes kulatá věž slouží jako rozhledna, ze které je nádherný výhled na celou Kodaň a za jasného počasí můžeme dohlédnout až ke slavnému Öresundskému mostu, jenž spojuje Kodaň se Švédskem. Dále budeme pokračovat kolem kodaňské katedrály až na hlavní nákupní třídu Stroget  a k zábavnímu parku Tivoli. Naše kroky dále povedou na ostrov  Slotsholmen , kde se nachází monumentální palác Christiansborg Slot, ve kterém sídlí dánský parlament a nejrůznější vládní úřady. Nedaleko se nachází také budova Burzy , která patří k nejzajímavějším budovám ve městě. Odpoledne nás ještě čeká vyhlídková plavba lodí , díky které si vychutnáme Kodaň zase trošku jinak, a den pak zakončíme ve Svobodném státě Christiania, což je alternativní hippie čtvrť na umělém ostrově , která se řídí vlastními zákony. Večer se společně nebo individuálně vrátíme do hotelu.
3 Celodenní fakultativní výlet do univerzitního města Roskilde, které je mimo jiné místem posledního odpočinku dánských panovníků a skrytých pokladů vikingské námořní historie. Roskilde  je dánské univerzitní město nacházející se na ostrově Sjalland, které bylo v 11.–15. století sídelním městem dánských králů. Nejvýznamnější památkou Roskilde je cihlová katedrála Roskilde Domkirke  (UNESCO), jejíž stavba byla započata v roce 1170 a která se od 15. století stala tradičním pohřebním místem dánských králů. Katedrála je považována za nejhezčí a nejbohatěji vyzdobenou církevní stavbu v Dánsku. Celkem je v Roskilde pohřbeno 22 dánských panovníků, od Harolda Modrozuba přes Markétu I. až po Frederika IX. Je zde pohřbeno také 17 královských manželek, a najdeme tady dokonce pomník přichystaný pro současnou královnu. Nachází se zde také muzeum vikingských lodí s tisíc let starým originálem a několika replikami v přístavu. Návrat do Kodaně v pozdních odpoledních hodinách.
4 Dle letového řádu možnost dalšího programu v Kodani nebo přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.