To nejlepší z „ostrova svobody“

Popis

Zažijte Kubu a s ní vše, co tato neobyčejná země nabízí. Poznejte její tradice, kulturu i minulost, která je všudypřítomná a stále jako by se zdráhala odejít.
Kromě svérázných koloniálních městeček budete obdivovat také nádhernou přírodu údolí Vinales a bělostné pláže Karibiku či Atlantského oceánu. Projedete si Havanu ve starých „Amerikách“ a ochutnáte poctivé daiquiri v oblíbeném baru papá Hemingwaye.
Samozřejmě nebude chybět ani odpočinek v komfortním resortu s all inclusive programem, kde své putování Kubou zakončíte.

Na co se můžete těšit na Kubě

 • autentická atmosféra země
 • jízda ve starých “Amerikách” v Havaně
 • stará koloniální centra měst zapsaná v UNESCO
 • návštěva tradiční fabriky na výrobu vyhlášených doutníků
 • krásná příroda údolí Viñales chráněná UNESCO
 • pohádkové koupání a odpočinek v all inclusive resortu na pláži
Ubytování

Typ

hotel 3*/4*

Vybavení pokoje

standardní dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím

Strava

Strava

snídaně

Další informace

 • oběd v rámci programu 3. a 12. dne
 • all inclusive stravování u vybraných dní zájezdů

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

16.11.2021 - 02.12.2021

8 990 Kč Příplatek za samostatný pokoj
69 990 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
69 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

 • leteckou dopravu Praha – Havana – Praha
 • ubytování 16 nocí v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím (vč. pobytové části – 4* hotel)
 • stravování 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu 
 • služby českého průvodce během celého zájezdu (doprovod již z Prahy)
 • vstupy dle uvedeného programu
 • oběd v rámci programu
  3. a 12. dne
 • all inclusive stravování
  u vybraných dní zájezdů
 • 1x drink v baru v Havaně

Cena nezahrnuje

 • zajištění vstupních víz
 • fakultativní výlety a vstupy během fakultativních výletů
 • vstupy do objektů nad rámec uvedeného programu
 • kapesné
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

Fakultativní příplatky

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • příplatek za 5* hotel ve Varaderu vč. all inclusive (8 990,- Kč)

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 1. den – ODLET PRAHA - HAVANA Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem se společností Air France do hlavního města Kuby – Havany. Přílet na Kubu v pozdních večerních hodinách, transfer do hotelu. Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.
2 2. den – STARÁ HAVANA (UNESCO) Váš první den na Kubě a bližší seznámení s hlavním městem tohoto ostrova. Stará koloniální Havana s honosnými domy, koloniálními paláci i polorozpadlými vilkami, které dávají Havaně tu pravou tvář. Poznáte nejvýznamnější památky staré Havany a možná právě zde ochutnáte váš první drink – slavné daiquiri v baru Floridita, kde si ho dopřával i papá Hemingway. Vydáte se po stopách tohoto slavného spisovatele – navštívíte např. hotel Ambos Mundos, ve kterém Hemingway během svého pobytu pobýval, nebo si dáte drink v jeho oblíbené a proslulé Bodeguitě del Medio. Na závěr váš čeká návštěva muzea slavného rumu Havana, kde budete mít příležitost tento kubánský rum ochutnat. Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.
3 3. den – PINAR DEL RÍO, ÚDOLÍ VINALES (UNESCO) Po snídani odjezd do západní části ostrova, která je známá pěstováním jednoho z nejlepších tabáků na světě. Zastávka ve fabrice, kde názorně uvidíte, jak slavný kubánský doutník vzniká. Cestou do údolí Vinales, oblasti pěstování tabáku a chráněnou oblastí UNESCO, navštívíte orchideárium a místní farmu na pěstování tabáku. V průběhu dne zastávka na oběd (zdarma v rámci programu). Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.
4 4. den – HAVANA VE STARÝCH „AMERIKÁCH“ Dnes poznáte Havanu z trochu jiného pohledu – čeká vás návrat do 50. let 20. století a projížďka v tzv. starých Amerikách, kdy uvidíte např. Náměstí revoluce, mafiánský hotel Nacional, proslulý Malecón, Kapitol, pevnost El Moro a jiné. Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.
5 5. den – KROKODÝLÍ FARMA, ZÁTOKA SVINÍ Po snídani opustíte Havanu a vydáte se směrem na východ ostrova k Zátoce sviní, kde se poprvé vykoupete v Karibiku. Cestou vás čeká zastávka u krokodýlí farmy a jeskyně Cueva de los Peces, kde si budete moci pořídit krásné fotografie. Hotel 3* / 4 v oblasti Cienfuegos s all inclusive.
6 6. den – CIENFUEGOS (UNESCO), TRINIDAD (UNESCO) Návštěva města Cienfuegos, kterému se nazývá „perla jihu“ nebo „kubánská Paříž“. Nejelegantnější a nejčistší město Kuby leží u jedné z nejlepších přírodních zátok Karibiku. Navštívíte zde historické centrum, pobřežní promenádu Malecón, výstavní paláce a jednu z největších botanických zahrad Karibiku. Přesun autobusem do Trinidadu, nejkrásnějšího kubánského koloniálního města, které zbohatlo zejména díky cukrovarnictví. Městu se často přezdívá „kubánský Český Krumlov“ – po jeho návštěvě poznáte proč. Hotel 3* / 4* v oblasti Trinidad s all inclusive – hotel přímo u pláže.
7 7. a 8. den – TRINIDAD - VOLNÝ DEN Volné dny, abyste si dosyta užili all inclusive v hotelu přímo u Karibiku. Pro zájemce možnost dopoledního FAKULTATIVNÍHO VÝLETU: Cesta vlakem do Valle de Ingenios (památka UNESCO) – údolí cukrovarů a cukrových plantáží, po stopách známé rodiny Iznaga. Návštěva stejnojmenné strážní věže Iznaga, a zejména také projížďka vlakem s místními, bude jistě neopakovatelným zážitkem.
8 9. den – CAMAGÜEY (UNESCO) Vaše cesta pokračuje dál na východ ostrova, do třetího největšího města Kuby – Camagüey. Jeho koloniální architektura je naprosto odlišná od ostatních koloniálních měst nejen zde na Kubě. Město vás okouzlí svou spletí úzkých křivolakých uliček, jež sloužila jako obrana proti pirátům. Camagüey je poměrně rozlehlé, proto si ho projedete na tzv. bici-taxi. Hotel 3* se snídaní v oblasti Camagüey.
9 10. den - BAYAMO Po snídaní přejezd do jedné z nejvýchodnějších částí ostrova. Dnešním cílem bude Santiago de Cuba, ale cestou se ještě zastavíte v městečku Bayamo, kde vznikla kubánská hymna a které je spjato s kubánskou revolucí. Město, kde Fidel Castro pronesl svůj poslední projev před předáním moci svému bratrovi Raúlovi. Před konečným cílem v Santiago de Cuba vás ještě čeká zastávka u kostela El Cobre – kostel, jež je zasvěcen Panně Marii del Cobre – patronce ostrova. Hotel 3* se snídaní v oblasti Santiago de Cuba.
10 11. den – SANTIAGO DE CUBA Dnes vás čeká návštěva původního hlavního města Kuby, Santiago de Cuba – města revoluce Fidela Castra. Na první pohled je zde znát ostrý kontrast “bohatého západu“ a “chudého východu“. Navštívíte historické centrum města a hlavní náměstí, kde Fidel vyhlásil vítězství revoluce, kasárny Moncada (organizovaný útok Fidela 26.7. 1953), pevnost El Morro nebo hřbitov Infigenia, kde jsou pochováni jak José Martí, tak i Fidel Castro. Hotel 3* se snídaní v oblasti Santiago de Cuba.
11 12. den – SANCTI SPÍRITUS Váš program se pomalu chýlí ke konci, a tak vás čeká dlouhý transfer směrem k Varaderu. Cestou zastávka na oběd, cílový bod tohoto dne je městečko Sancti Spíritus, jedno z prvních sedmi založených měst na Kubě. Hotel 3* s polopenzí v oblasti Sancti Spíritus.
12 13. den – SANCTI SPÍRITUS, SANTA CLARA Ve městě Sancti Spíritus vás čeká obdobná atmosféra, jakou jste již zažili v koloniálním městečku Trinidad, avšak bez davů turistů a fotek chtivých nadšenců. Navštívíte staré koloniální centrum, nejstarší most na ostrově přes řeku Yayabo nebo hlavní nákupní promenádu s bohatými paláci. Přejezd do města spjatého s „Che“ Guevarou – Santa Clara a návštěva mauzoela Che Guevary. Poté vás již čeká přesun do vašeho cílového bodu celého programu – do letoviska Varadero. Hotel 4* all inclusive ve Varadero.
13 14. - 16. den – VARADERO – VOLNÝ DEN Zasloužený odpočinek a relax na krásných plážích Atlantského oceánu, ve 4* hotelu s all inclusive přímo na pláži. Pro náročnější klienty možnost objednání 5* hotelu ve Varaderu (za příplatek).
14 17. den – ODLET Transfer do Havany a odlet s přestupem do Prahy (váš průvodce vás doprovází i při zpáteční cestě).
15 18. den - PŘÍLET DO PRAHY Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

Typ dopravy: letecky

Předběžný odletový řád 

 

ODLET DO DESTINACE

NÁVRAT DO PRAHY

TermínČíslo letuOdletPříletČíslo letuOdletPřílet
 19.11. – 6.12.2019 AF 1383
AF 820
10:00 Praha
14:10 Paříž
11:50 Paříž
18:35 Havana
AF 825
AF 1582
20:55  Havana
17:55 Paříž
11:50 Paříž (6.12.)
19:35 Praha
25.1. – 11.2.2020 AF 1383
AF 820
09:50 Praha
14:10 Paříž
11:40 Paříž
18:35 Havana
AF 825 20:55  Havana
18:00 Paříž
11:50 Paříž (11.2.)
19:40 Praha
16.2. – 4.3.2020 AF 1383
AF 820
10:00 Praha
14:10 Paříž
11:50 Paříž
18:35 Havana
KL 724
KL 1355
19:10  Havana
12:15 Amsterdam
10:30  Amsterdam (4.3.)
13:40 Havana

Česky hovořící průvodce vás bude očekávat již na letišti v Praze a doprovodí vás až do cílové destinace. Bude s vámi i během přestupu v Paříži (přestupní místo dle uvedeného letového řádu). Stvrzení letového řádu, místo a čas srazu na Letišti Václava Havla bude uveden v Pokynech k odletu, které od nás obdržíte cca 2 týdny před odletem.

Orientační časy letů: Praha – Paříž (od 1,5 hod), Paříž – Havana (od 10,5 hod.). 

Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines

Renomovaná nizozemská společnost KLM Royal Dutch Airlines byla založena v roce 1919 a je nejstarší leteckou společností na světě, která stále funguje pod svým původním názvem. Společně s AIR France stojí v čele evropského leteckého průmyslu.  

Váhové limity zavazadel

Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka x šířka x hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Letecká společnost Air France

Renomovaná francouzská společnost Air France byla založena již v roce 1933 a jejím domovským letištěm je pařížské Charles de Gaulle, odkud denně vypravuje cca 1 700 letůdo 185 destinací / 83 států. V roce 2004 převzala kontrolu nad nizozemskou leteckou společností KLM, čímž byla vytvořena největší letecká společnost na světě pod označením Air France - KLM. Zároveň je zakládajícím členem SkyTeamu.

Váhové limity zavazadel

Cestující si smí vzít na palubu jedno zavazadlo. Váha tohoto příručního zavazadla nesmí přesáhnout 8 kg o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm. Přepravce má právo zkontrolovat váhu a rozměry. Příruční zavazadla cestujícího nesmí obsahovat určité položky, jako např. zbraně, předměty s ostrými špičkami nebo hranami apod. Tekutiny a gely musí být v baleních do 100 ml. Bližší informace v přepravních podmínkách.

Cestující je dále oprávněn převážet zavazadlo uložené v nákladním prostoru neboli odbavené zavazadlo. Tyto zavazadla mají formu kufrů nebo jiného vhodného balení zajišťujícího bezpečný převoz. Hmotnost odbaveného zavazadla musí vyhovovat limitu 23 kg povolenému každému cestujícímu a součet jeho rozměrů nesmí přesáhnout 158 cm (délka x šířka x hloubka – včetně koleček a rukojeti!).

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.