To nejlepší z Porta + PLAVBA ŘÍČNÍMI KANÁLY AVEIRA + BRAGA (letecky z Prahy)

Popis
Perly architektury, skvělé víno, romantická plavba nebo místo, které byste sami nehledali. Projdete se čtvrtí Ribeira i Baixa a nahlédnete do ruchu tržnice Bolhao v Portu. Nevyjdete z úžasu nad výzdobou nádraží Sao Bento a ochutnáte lahodné portské. Užijete si projížďku loďkou v Aveiru, pohodu pláží i jedinečné poutní místo Bragy. Načerpejte novou energii v Portugalsku!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel:

Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)

Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 23 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel ***

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

letenka Praha – Porto – Praha vč. letištních tax (s jedním přestupem) kabinové a odbavované zavazadlo (viz podmínky pro přepravu zavazadel) doprava autobusem z letiště do hotelu a zpět 4x ubytování v 3* hotelu 4x snídaně průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění vstupy a jízdné na místě doporučené kapesné: 250 EUR

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Dopolední let z Prahy do Porta, s jedním přestupem. Po příletu ubytování a individuální večerní program. Po příletu do Porta, v odpoledních hodinách, se objednaným autobusem přepravíme na hotel. Po ubytování bude následovat individuální večerní program.
2 Dnešek věnujeme Portu. Uvidíme známé památky i místa, která znají jen místní. Vydáme se na tržnici ve čtvrti Baixa, ke katedrále Sé i do čtvrti Ribeira u řeky Douro. A portské? Nebude chybět… Poznávání Porta zahájíme u jedné z dominant města – věže  Torre dos Clérigos nabízející krásný výhled na celé okolí. Podíváme se na náměstí Praça de Lisboa , kterému dominuje rektorát zdejší univerzity a kostel Igreja do Carmo , jenž je ukázkou tradiční portugalské barokní architektury . Budeme pokračovat na hlavní třídu Avenida dos Aliados , která vede až k moderní radnici. Poté se vydáme do čtvrti Baixa plné tradičních obchůdků. Nahlédneme na tržnici Bolhao , kde je k dostání téměř cokoliv a která reflektuje každodenní život v Portu. Nemineme ani jednu z největších nákupních ulic Rua de Santa Catarina , kde také najdeme místní nejznámější kavárnu Majestic ve stylu art nouveau, založenou již v roce 1921. Po obědě se vydáme ke katedrále Sé. Po cestě se zastavíme na nádraží Sao Bento – dokončeno bylo v roce 1916 a chlubí se krásnou výzdobou typickými kachličkami azulejos . Po prohlídce katedrály budeme sestupovat uličkami do další části města směrem k řece Douro . Cestou navštívíme kostel Sao Francisco , jehož interiér je vyzdoben více než dvě stě kilogramy zlata. Nakonec dorazíme do části Ribeira u řeky Douro zapsané na seznam světového dědictví UNESCO . Právě zde zažijeme jednu z nezapomenutelných atmosfér tohoto města tvořenou barevnými domečky, kavárničkami a restauracemi, živou hudbou a výhledem na symbol města – most Ponte de Dom Luís I . Po mostě přejdeme na jižní stranu řeky Douro do města Vila Nova de Gaia, které se proslavilo svými sklepy, ve kterých se skladuje vyhlášené portské víno. Bude nás čekat prohlídka jednoho ze sklepů včetně ochutnávky . Následovat bude volný program s možností ochutnat tradiční pokrmy, nakoupit suvenýry, projít se uličkami města. Pro milovníky architektury doporučujeme návštěvu netypické největší koncertní haly v Portu  – Casa da Música . Pravou večerní atmosféru města pak zažijete v ulici Galerias , která je proslulá nočním životem a bary.
3 Čeká nás městečko Aveiro a jeho skryté poklady. Užijeme si plavbu loďkou po kanálech, ochutnáme zdejší oblíbenou cukrovinku a navštívíme nedaleké pláže. Po snídani se vlakem vydáme do městečka Aveiro, které je označováno jako portugalské Benátky . V centru města se nacházejí říční kanály , po kterých jezdí tradiční loďky zvané moliceiros . Jako první nás bude čekat projížďka po kanálu s výkladem místního průvodce. Zavítáme i na živé náměstí Praça do Peixe s rybím trhem a restauracemi. Budeme mít možnost ochutnat i místní cukrovinku zvanou ovos moles . Jedná se o  tradiční pečivo , jehož hlavním složením jsou míchané vaječné žloutky a cukr. Odpoledne se přesuneme na pláž Barra s ikonickým majákem a molem a nedalekou Costa Nova  s typickými barevnými pruhovanými domky.  Na závěr dne budeme mít volný čas na posezení v některé z místních kaváren nebo restaurací. Večer návrat vlakem na ubytování do Porta.
4 Vydáme se do třetího největšího města Portugalska, do Bragy. Projdeme se historickým centrem a navštívíme významné poutní místo s krásnými výhledy do okolí. Po snídani se vlakem vydáme do města Braga , které leží na severu Portugalska a je třetím největším portugalským městem. Projdeme se historickým centrem, kterému dominuje gotická katedrála Sé de Braga, vystavěná v 11.–13. století. Podíváme se i na náměstí Praça da República nebo do zahrady Santa Barbara . Poté přejedeme autobusem na okraj města k významnému poutnímu místu Bom Jesus . K pozdně baroknímu kostelu vede monumentální schodiště, které překonává výškový rozdíl 116 metrů. K výstupu je možné využít i unikátní místní lanovku na vodní pohon. Z terasy před kostelem si užijeme nádherné výhledy na město a okolí.  Odpoledne se vrátíme do centra Bragy a budeme mít volný čas například na posezení v některé z místních restaurací nebo kaváren. Večer návrat vlakem na ubytování do Porta.
5 Odlet z Porta a návrat do ČR. V odpoledních hodinách se přesuneme objednaným autobusem na letiště. Z Porta přiletíme do Prahy, s jedním přestupem, v pozdějších večerních hodinách.

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.