To nejlepší ze Soluně + MOŘE + KLÁŠTERY METEORA (letecky z Prahy)

Popis

Římská a byzantská sláva i poklady Osmanské říše na jediném místě – ponořte se do historie druhého největšího města Řecka a poznejte Soluň! Místní atmosféru si vychutnáte ve čtvrti Ladadika, na vlastní oči spatříte Bílou věž, a navíc se vydáte do Thessálie, kde objevíte řecký „div světa“ – jedinečné skalní kláštery Meteora. Prožijte Řecko jako nikdy předtím – se spolehlivým průvodcem a bez starostí!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel: Zavazadlo v ceně zájezdu - kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)

Zavazadlo za příplatek 1 800 CZK  - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 23 kg

NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění

Ubytování

Vybavení pokoje

3* hotel v blízkosti centra Soluně

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

letenka Praha – Soluň – Praha se všemi poplatky kabinové zavazadlo dle pravidel pro přepravu fakultativní výlet do Meteory (doprava) transfer z letiště na hotel a z hotelu na letiště 4x ubytování v Soluni v 3* hotelu 4x snídaně průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

odbavované zavazadlo dle pravidel viz níže přesuny v Soluni, doprava na okolní pláže vstupné na místě, včetně Meteory cestovní pojištění Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 600 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Přílet do Soluně v odpoledních hodinách, přesun na ubytování a následná prohlídka části historického centra města. Odlet z Prahy , po příletu do Soluně transfer na hotel, ubytování. Po krátkém odpočinku procházka po nábřežní promenádě centrem města okolím Aristotelova náměstí, společná večeře v jedné z taveren v proslulé čtvrti Ladadika,   oblíbené mezi turisty i místními,   plné taveren, kaváren a barů. V pozdějších večerních hodinách návrat na hotel.
2 Dopoledne si projdeme centrum města a nejvýznamnější antické památky, odpoledne koupání na příměstských plážích. Po snídani vyrazíme poznávat  Soluň , která je zároveň městem římským, byzantským a osmanským. Nejdřív si prohlédneme  římské fórum  a  starověkou agoru  s krásně zrekonstruovaným římským divadlem, kostelem  Panagia Chalkeon  a tureckými lázněmi  Bey Hamam  a procházkou centrem města kolem chrámu Boží moudrosti Agia Sofia dojdeme k jedné z nejpůsobivějších antických památek v Soluni –   Vítěznému oblouku císaře Galeria, tzv.   Kamaře. Po prohlídce sousední mimořádně zachované Rotundy,   jež je zároveň nejstarším soluňským křesťanským kostelem a součástí Světového dědictví UNESCO , sejdeme kolem paláce císaře Galeria a  hippodromu  směrem k nábřeží, kde se nachází snad nejznámější soluňská památka a symbol města – Bílá věž (Leukos Pyrgos), součást původního středověkého opevnění města. Volno na oběd, po obědě přesun k příměstským plážím. Zde budeme relaxovat na bílém horkém písku a užívat si azurově modré vody.
3 Celodenní výlet do oblasti Thessálie, návštěva klášterů Meteora a městečka Kalambaka, odkud je na kláštery nejkrásnější pohled. Ráno se vydáme objednaným transferem jihozápadním směrem ze Soluně, projedeme Centrální Makedonií a dorazíme do  Thessálie , v jejímž vnitrozemí se rozkládá jeden z nejúchvatnějších soudobých řeckých „divů světa“ – skalní kláštery Meteora  (UNESCO) . Na vrcholcích vysokých a strmých skalních útvarů bylo ve středověku postaveno několik klášterů, z nichž některé fungují dodnes, jako  součást posvátného mnišského státu . Po pauze na krátké občerstvení vyjedeme serpentinami do skal a navštívíme hlavní zdejší klášter  Megalon Meteoron  (v překladu Velký meteor) a menší  ženský klášter Rousanou . Po zastávce na několika úchvatných vyhlídkách, odkud budeme mít celé skalní město jako na dlani, sjedeme zpátky do Thessalské nížiny a zastavíme pod útesy ve městě  Kalambaka , kde si dáme pauzu na oběd a volno na nákupy či procházku centrem města. V podvečerních hodinách návrat do Soluně.
4 Prohlídka nejstarší části města, majestátního hradu Heptapyrgio, podzemní krypty a odpolední individuální volno k nákupům, návštěvě některého z muzeí nebo odpočinku. Po snídani vystoupáme z centra města podél velmi dobře zachovalé části městských hradeb až na samý vrchol města,  akropoli , kde se tyčí majestátní středověký hrad –  Heptapyrgio  („Sedmivěží“, též Kastro). Po prohlídce celého komplexu budeme podél monumentálního opevnění scházet od hradu dolů malebnými úzkými uličkami, půvabnou čtvrtí Ano Poli s původní středověkou zástavbou, kde se nám budou otevírat nádherné výhledy na moře a při troše štěstí zahlédneme i  vrcholky Olympu  na protilehlé pevnině. Cestou se v podhradí zastavíme v klášteře Vlatadon, jediném soluňském klášteře, který je do dnešních dnů obýván mnichy, a maličkém kostelíku Osios David, ukrytém mezi nízkými domky této působivé čtvrti. Procházku zakončíme návštěvou   baziliky sv. Démétria ,  který je patronem Soluně, s velkolepými mozaikami – zde si kromě interiéru kostela prohlédneme i podzemní kryptu, kde byly odkryty zbytky starověkých římských lázní a kde byl sv. Démétrios údajně vězněn a popraven. Volno na oběd a individuální program dle domluvy s průvodcem a vlastních preferencí. Večer možnost společné večeře v některé z taveren, návrat na hotel.
5 Dopoledne prohlídka tureckých památek v Soluni, odpoledne odlet zpět do Prahy. Dopoledne se vydáme na krátkou procházku podél západní části mohutného středověkého opevnění k  pevnosti Vardari  a po bývalé starověké dopravní tepně  Egnatia , dnes rušné hlavní třídě, dojdeme do centra města, kde si prohlédneme některé památky z doby turecké nadvlády – lázně  Bey Hamam , mešitu  Hamza Bey , turecký bazar  Bezesten  aj. Procházku zakončíme v samém středu Aristotelovy třídy, kterou lemuje množství kaváren, restaurací a obchodů, a která ústí na Aristotelovo náměstí na nábřeží, kde se rozloučíme se Soluní. Po poledni přesun na hotel, transfer na letiště a odlet do Prahy .

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.