To nejlepší ze Švýcarska + MATTERHORN (autobusem)

Popis
Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, který vás provede Švýcarskem jako nikdo jiný. Navštívíte Luzern s Kaplovým mostem, středověký Sion, největší evropský vodopád a pokocháte se výhledem na „nejkrásnější“ evropskou horu Matterhorn. Projedete se lodí po Ženevském jezeře a vláčkem do Zermattu. Pojeďte s námi a zažijte Švýcarsko, na které se nezapomíná!

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Cestovní pojištění: Srovnání pojištění
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

24.08.2021 - 24.08.2021

3 300 Kč Příplatek za jednolůžkový pokoj
11 690 Kč dospělý

Cena zahrnuje

autobusovou dopravu 3x ubytování v hotelu v pokojích s vlastním soc. zařízením 3x snídaně cesta vlakem z Täsch do Zermattu a zpět průvodce po celou dobu zájezdu (mimo volný program)

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění vstupné na místě (včetně lanovek a zubaček) výběr sedadla v autobuse 200,- Kč/osoba Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3 300 Kč

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Odjezd z ČR ve večerních až nočních hodinách dle nástupních míst. Předpokládaný odjezd z Ostravy okolo 17:30 hod.
2 Návštěva mohutného Rýnského vodopádu, středověkého města Luzern a večerní procházka po středověkém Sionu. V ranních hodinách přijedeme k největšímu vodopádu Evropy , Rýnskému vodopádu. Impozantní vodní masa je široká 150 metrů, vysoká 25 metrů a v deštivém období jí protéká až 1 100 m3 za sekundu. Dalším bodem dnešního programu bude návštěva města Luzern. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů. Ve večerních hodinách se ještě budeme moci těšit na procházku po večerně nasvíceném historickém  centru města Sion.  Sionu vévodí dva kopce viditelné již z velké dálky. Na jejich vršcích leží středověký  hrad Tourbillon  a  bazilika Notre-Dame de Valere .Odjezd na ubytování do okolí historického města Sion .
3 Malebná města Švýcarské riviéry a městečko Vevey. Dnešní den strávíme na Švýcarské riviéře , jak se také přezdívá krásným břehům Ženevského jezera. Navštívíme město Lausanne , druhé největší město na břehu tohoto jezera, jeho malebné centrum a nádhernou katedrálu. Projdeme se kolem jezera a nevynecháme ani návštěvu zajímavého Olympijského muzea . Poté nás bude čekat příjemný lodní výlet po Ženevském jezeře do dalšího z rekreačních středisek, kterým je městečko Vevey . Vevey se spojeno s velikánem němého filmu Charlie Chaplinem, který zde žil, tvořil a je zde také pohřben. Nově zde bylo v roce 2016 otevřeno i jeho muzeum (Chaplin´s World). Odpoledne se přesuneme do luxusního Montreux , zde spatříme sochu jeho významného obyvatele, zpěváka Freddieho Mercuryho. Na závěr nás čeká zastávka u okouzlujícího středověkého hradu Chillon.
4 Dnes nás čeká relax a odpočinek v Anzére. Po snídani se vydáme na procházku po horském městečku Anzére , ze kterého se nabízí kouzelné výhledy do okolních hor. Po obědě se můžeme vydat na jízdu lanovkou anebo využít místní wellness s bazénem, vířivkou a saunou. Večer pak budeme mít možnost ochutnat švýcarskou specialitu - sýrové fondue připravované ze sýrů z Gruyére, které se podává s čerstvým chlebem.  Návrat na hotel ve večerních hodinách.
5 Prohlídka luxusního horského střediska Zermatt, nezapomenutelné výhledy na ikonický Matterhorn. Po snídani odjezd  autobusem Radynacestu  do obce Täsch, ze které se vydáme  vlakem do malebného horského městečka  Zermatt, nejbohatší obce ve Švýcarsku, nad kterou se zdvihá švýcarská alpská dominanta –  Matterhorn , který je považován za jednu z nejkrásnějších a nejpopulárnějších hor Evropy a je také nejfotografovanější horou světa. Společně se vydáme na prohlídku města, navštívíme hřbitov horolezců, kostelíček, zájemci Matterhorn Museum. Dnešní den se ponese v duchu kouzelné přírodní podívané. Na výběr bude například nenáročná  procházka  nádhernou alpskou krajinou k  soutěsce Gornerschlucht , kaňonu vyhloubeného řekou Gorner.  Budeme mít možnost projít se kolem  vodopádů přes dřevěné mostky, schůdky a být svědky této přírodní síly.  Zájemci budou moci vyjet zubačkou na populární Gornergrat  ve výšce 3 089 metrů n. m., ze kterého nás čeká fantastický výhled jak na Matterhorn, tak na ledovec Gornergletscher.  V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR.
6 Noční transfer. Příjezd do ČR v dopoledních hodinách. Předpokládaný příjezd do Ostravy je okolo poledne.

Typ dopravy: autokarem

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.