Toulky Menorcou

Popis

Máte-li rádi krátké túry s možností koupání na jedinečných plážích, vydejte se s námi na Menorcu. Připravili jsme pro vás lehčí verzi klienty velmi oblíbeného “Pochodu na Menorce”.


Všechny etapy jsou dlouhé maximálně 8 kilometrů, což odpovídá 2,5 hodinám chůze. Poznejte dokonale Menorcu se všemi svými krásami – majáky, útesy, panenské pláže omývané křišťálově průzračným mořem i opojně vonící borovicové háje. Zapomenout však nemůžeme ani na hlavní město Mahón, historickou Ciutadellu a tajemné megalitické památky. Zkrátka jedinečný celek, který se právem stal chráněnou biosférickou rezervací UNESCO. Neváhejte! “Karibik” Středomoří vás již čeká.


1. den: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Přílet na Menorcu z letiště Václava Havla v Praze. Transfer do hotelu a ubytování.


2. den: Punta Nati – Cala Blanes

První etapa vás zavede do severozápadní části ostrova, kde vás čeká pochod podél pobřeží v krásné polopouštní krajině. Monumentem této oblasti je maják Punta Nati. Odtud je to již malý kousek do Ciutadelly, kde zakončíte první den svého putování Menorcou. Individuální program – užijte si atmosféru bývalého hlavního města Menorcy podle vlastních představ.


Trasa je dlouhá přibližně 8 km.


Ciutadella na Menorce se pyšní krásnou katedrálou z roku 1362.


3. den: Son Xoriguer – pláž Son Saura

Poznání jihozápadní části ostrova započnete na pláži Son Xoriguer. Trasa vede podél kamenitých útesů s typickou vegetací, přes vyhlášené menorské přírodní pláže, jako jsou Son Saura, kde zakončíte druhý den putování příjemným relaxem na pláži a koupáním v průzračném moři.


Trasa je dlouhá přibližně 6 km.


Idylická písečná pláž Son Saura na Menorce, které se přezdívá


4. den: Favaritx – Es Grau

V severní a severovýchodní části ostrova střeží úžasnou místní krajinu a atmosféru dva majáky. V této etapě navštívíte maják Favaritx k němuž projdete několika mokřady a krajinou zcela odlišnou od té v západní části ostrova. Zkrátka si užijete kontrasty ostrova plnými doušky!


Trasa je dlouhá přibližně 8 km.


Pravděpodobně nejkrásnějším majákem Menorcy je Favaritx.


5. den: Hlavní město Mahón a druhý největší přírodní přístav na světě

Hlavní město Mahón nelze při vašem poznávání Menorcy vynechat. Prohlédnete si jeho historické centrum i místní likérku, kde se vyrábí slavný gin Xoriguer. Zdejší zvláštností je pak druhý největší přírodní přístav světa, který můžete proplout na katamaránu. Během dne se zajisté najde i příležitost na nákup suvenýrů pro vaše blízké.


Hlavní město Menorcy - Mahón se pyšní druhým největším přírodním přístavem na světě.


6. den: Santo Tomas – Son Bou

V této etapě jižní částí ostrova na vás čekají výhledy na vonící borovicové háje, kaňony a šťavnaté louky s pasoucím se dobytkem. Velké finále této etapy si užijete na nejdelší pláži Menorcy, pláži Son Bou.


Trasa je dlouhá přibližně 5 km.7. den: Cap de Cavalleria

Putování po Menorce završíte v nejsevernější části ostrova u majáku Cavalleria, kde si vychutnáte divokou krásu místní přírody. Nikde jinde si totiž nepotvrdíte lépe, že Menorca získala své ocenění Biosférická rezervace UNESCO právem.


Trasa je dlouhá přibližně 7 km.


Maják Cavalleria navštívíte během poslední etapy Toulek Menorcou.


8. den: ODLET DO PRAHY

Transfer na letiště a odlet do Prahy.


V případě zájezdu na 10 nocí – v rámci programu navíc 3 volné dny určené k odpočinku. Odlet do Prahy 11. den zájezdu.


POZNÁMKA


  • Minimální počet účastníků: 20

  • Změna programu vyhrazena.

  • Změna hotelu vyhrazena.

  • Pořadí navštívených míst může být změněno.


Náročnost

Jedná o pohodovou lehkou turistiku, méně náročnou verzi oblíbeného Pochodu na Menorce. Všechny etapy vedou po dobře značených turistických trasách podél pobřeží Menorcy. Aktivní klienti mohou zájezd kombinovat s cykloturistikou. V místě lze pronajmout silniční, nebo velmi kvalitní celoodpružená horská kola.


Délka jednotlivých etap se pohybuje v rozmezí 5 – 8 km, tedy maximálně 2,5 hodiny chůze denně.


Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je nízká treková bota. Doporučujeme i skládací trekové hole a vhodné sportovní oblečení.


 


 


Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

polopenze

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha – Mahón – Praha včetně všech poplatků ubytování 7/10 nocí ve 3*/ 4* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím polopenzi formou bufetu včetně vody a vína transfery dle programu výlety dle programu služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

příplatek od 2 990 Kč za jednolůžkový pokoj dle délky pobytu vstupy dle programu případné fakultativní výlety spropitné ani jiné vedlejší výdaje povinnou pobytovou taxu  v rozpětí 2,20 – 4,40 EUR/noc/os. Taxa je splatná na místě a může být kdykoliv změněna cestovní pojištění včetně připojištění storna zájezdu a připojištění pro případ COVID-19 či jiné pandemie pokud je vyžadováno: RT-PCR test (cca 814 Kč) a/nebo Rapid Antigen test (cca 201 Kč) na COVID-19

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář

Typ dopravy: letecky

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.