Turistické hity Švýcarska vlakem

Popis

Poznejte s námi populární švýcarské turistické šlágry: během železničního vyhlídkového týdne objevíte vzrušující horské železnice, vyfotíte si fantastické alpské scenérie a ochutnáte vybrané švýcarské dobroty i vynikající místní vína.

BONUS ZDARMA: PARNÍ OZUBNICOVÁ ŽELEZNICE BRIENZER ROTHORN.

Děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva.

Uvidíte to nejzajímavější, co Švýcarsko nabízí, očima Markéty Meier, která v zemi žije 20 let.

Počet účastníků: 12 až 18
Průvodci: Markéta Meier, Petr Čermák

Tento zájezd je vhodný pro všechny věkové kategorie včetně rodin s dětmi i seniorů a pro milovníky železnic: zahrnuje delší transfery a vyhlídkové výlety vlakem. Vzhledem k poznávacímu programu zájezdu a přesunům veřejnou dopravou Vám doporučujeme zabalit si co nejúspornější, snadno přenosná zavazadla. Počítejte prosím s tím, že budete cestovat i se zavazadly. Na cestu potřebujete pohodlné turistické oblečení do každého počasí a dobré boty do každého terénu. V plánu jsou i horské pěší vycházky, program je vhodný pro turisty, kteří bez potíží ujdou hodinu pěšky. Vezměte prosím na vědomí, že s ohledem na počasí, nečekaná omezení v dopravě nebo další nepředvídatelné okolnosti se může program zájezdu lehce měnit.

Ubytování

Typ

hotel 3*

Další informace

hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech (2x Berner Oberland, 2x Belalp, 1x Zermatt)

Strava

Strava

polopenze

Další informace

bohaté snídaňové bufety a pestré tříchodové večeře z typicky švýcarských jídel navštívených regionů

Termíny

Cena zahrnuje

  • veškerá doprava ve Švýcarsku dle programu (vlaky, MHD, autobusy, lanovky i parníky, včetně příplatků a rezervací na horské vláčky a lanovky uvedené v programu zájezdu)
  • 5x hotelové ubytování ve švýcarské kvalitě 3* v prověřených rodinných hotelech
  • polopenze
  • česky mluvící průvodce (po dobu programu ve Švýcarsku)

Cena nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • doprava do Švýcarska

Fakultativní příplatky

  •  jednolůžkový pokoj 5 900 Kč

Doplňující informace o ceně

děti od 6 let do 12 let: 50% sleva, děti od 12 do 16 let: 30% sleva

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 Vítejte v kolejovém ráji! Po příletu do Curychu (okolo poledne) se vydáme po kolejích vstříc Alpám. Rychlostí až 200 km/h prosvištíme rychlovlakem k Bernu a poté trochu pomaleji dojedeme do rekreační oblasti velehor a alpských jezer Berner Oberland, kde se ubytujeme na úpatí Alp. Nocleh: Berner Oberland.
2 Parní zubačka. Do výšky 2244 metrů nad mořem supí od jezera Brienz parní zubačka na velkolepou vyhlídku Brienzer Rothorn. Po vyhlídce shora prozkoumáme jezerní oblast v údolí zblízka díky parníku: z Brienze přeplujeme na protější břeh k monumentálnímu vodopádu Giessbach se 14 kaskádami a projdeme se dokonce i za jeho vodní stěnou jako někde na Islandu. Nocleh: Berner Oberland
3 Volání Wallisu. Švýcarský kanton Wallis se pyšní desítkami čtyřtisícových vrcholů, bude-li nám přát počasí, mnohé z nich spatříme na vlastní oči poté, co staletou vyhlídkovou železnicí Lötschberg přejedeme z Bernských do Walliských Alp a ubytujeme se na překrásné samotě Belalp, kam nesmí auta a dojet se tam dá pouze lanovkou. Krátká vyhlídková vycházka. Nocleh: Belalp, Wallis.
4 Božský Belalp. Těžko byste hledali omamnější vyhlídku na největší alpský ledovec Aletsch, než je hotel Belalp, který provozujeme v nadmořské výšce bezmála 2 000 metrů. Během relaxačního pobytu na tomto exkluzivním místě můžete podniknout nenáročné horské vycházky po okolí, navštívit autentickou alpskou sýrárnu a okoštovat omamně lahodná walliská vína. Nocleh: Belalp, Wallis.
5 Legendární Matterhorn. Vrcholem železničního putování Švýcarskem bude slavný Matterhorn. Dojedeme do Zermattu na úpatí Matterhornu, odkud se můžete odpoledne podle vlastní volby (individuálně, za příplatek) vydat na vyhlídkové výlety Sunegga, Gornergrat či Malý Matterhorn s panoramaty nejfotografovanější hory světa – Matterhornu. Nocleh: Zermatt, Wallis.
6 Sýry a čokoláda. Přivstanete si na kouzelný východ slunce pod Matterhornem? Kolem poledne se vydáme na železniční výpravu napříč Švýcarskem (cestou možnost krátké zastávky v metropoli Bernu) k letišti do Curychu a na cestu zpět domů. Nezapomeňte nakoupit vyhlášené švýcarské lahůdky: alpské sýry a světoznámou čokoládu.

Typ dopravy: vlastní

Doporučujeme letecky: vyzvedneme Vás na letišti v Curychu, letenky pro vás zajistíme. Aktuální cena zpáteční letenky Praha – Curych v době vypsání zájezdu od 4.900,- CZK (s blížícím se datem odletu cena zpravidla roste), letět je možné též z Vídně či Drážďan, aktuálně od 120,- EUR. Odlety z Prahy jsou kolem 10. – 11. hodiny, přílety zpět do Prahy kolem 19. – 20. hodiny.

Varianta automobil: vzdálenost Praha – Spiez 850 km, potřebujete švýcarskou dálniční známku za 40,- CHF. Ve Švýcarsku zajistíme parkoviště za 250,- CZK na den, setkání se skupinou a průvodcem podle dohody na místě. V případě příjezdu autem o den dříve Vám zajistíme za doplatek 2.000,- CZK na osobu nocleh se snídaní.

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.