Vysoké Tatry

Popis
Nevím jak vy, ale já se do Tater mohu vracet stále a znovu. Některé věci jsou mezi nebem a zemí a některé mezi Českem a Tatrami. ? Pojďme si dát tentokráte několik parádních tatranských klasik, jako Skalnaté, Popradské a Štrbské pleso, Bielovodskou dolinu a na polské straně oblast Zakopaného.
Tatry však nejsou pouze o pěších túrách, ale i o vesnické romantice, pohodě a v neposlední řadě o tradiční slovenské a polské kuchyni. Vězte, že pod Tatrami halušky a zapiekanka chutnají jinak. A relax v termálech je pro mě vždy důstojnou tečkou při loučení se s Tatrami.
Zdravím všechny milovníky Tater!
František Kába, autor zájezdu
Ubytování

Typ

hotel

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

13.06.2021 - 18.06.2021

2 750 Kč Příplatek za samostatný pokoj
9 990 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
9 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

19.09.2021 - 24.09.2021

2 750 Kč Příplatek za samostatný pokoj
9 990 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
9 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 1. den - ODJEZD Odjezd v ranních hodinách autobusem z Prahy se zastávkami v Jihlavě, Brně a ve Zlíně. V podvečer příjezd na hotel do Tatranské Lomnice, který nám bude základnou pro naše putování na slovenské straně. Po příjezdu na hotel volný čas k odpočinku.
2 2. den - SKALNATÉ PLESO A VODOPÁDY NA STUDENÉM POTOCE Dnes se lanovkou vydáme vstříc Skalnatému plesu, kde se pokocháme výhledy nejen na Lomnický štít. Sestup zpět do Tatranské Lomnice je možný buď opět lanovkou nebo 10kilometrovou túrou kolem kaskády 3 vodopádů na Studeném potoku a Rainerovy chaty, která je nejstarší tatranskou chatou s malým muzeem horských nosičů. Ti, co nebudou mít hned první den chuť chodit, si mohou udělat například pohodové naučné kolečko po Tatranské Lomnici. Etapa je dlouhá 10 km a nepřekonává se žádné převýšení. Vzhledem k delšímu klesání kamenitém chodníku může být náročnější.
3 3. den - DOLINA BIELEJ VODY KEŽMARSKEJ A CHATA PŘI ZELENOM PLESE Do doliny Zeleného plesa se turistické vycházky datují již od roku 1565! A není se čemu divit. Nad Zeleným plesem se totiž tyčí Kežmarský, Lomnický, Pyšný, Čierný, Kolový a Jahnňačí štít a korunu tomu nasazuje stěna Jastrabé věže přímo nad chatou. Při čaji na terase chaty můžete pozorovat horolezce v kolmých stěnách štítů. Garantuji, že se vám nebude chtít zpět. ????  Etapa je dlouhá 15 km, ? ?640 m po kamenitém chodníku.
4 4. den - POPRADSKÉ A ŠTRBSKÉ PLESO Popradské a Štrbské pleso jsou tatranské klasiky, stejně jako „tatranská električka“, kterou se přiblížíme k místu nástupu na pohodovou desetikilometrovou etapu. Nejprve uctíme památku obětí hor na Symbolickém hřbitově a u Popradského plesa si uděláme piknik s výhledy do Mengusovské doliny. Cíl je naplánován u Štrbského plesa a přejezd na hotel opět „električkou“. Etapa je dlouhá 9 km, ? 350 m ? 250 m.
5 5. den - MOŘSKÉ OKO A ZAKOPANÉ Pro mnohé z nás je polská strana Tater zakopaná, a proto tam vyrazíme a to poeticky přímo do Zakopaného. ???? Cestou však nejprve dobyjeme přírodní skvost – Mořské oko s tyrkysově modrou vodou, která nás na „oko“ přenese do kanadské přírody. Legenda praví, že toto jezero bylo spojeno přímo s mořem, proto má tak tyrkysovou vodu. O Mořském oku se též někdy hovoří, jako o nejkrásnějším místu na polské straně Tater. Posouzení však necháme na každém z vás. ????   Etapa je dlouhá 16 km, ? ? 565 m.
6 6. den - ÚDOLÍ JAWORZYNKA A CHATA MUROWANIEC Dnes se nevydáme ani na vrchol, ani k žádnému plesu, ale vypravíme se na túru údolím při řece Jaworzynka, až k vyhlášené chatě Murowaniec. Zakousneme něco z tradiční polské kuchyně a budeme si jen užívat a užívat krásu a pohodu hor. Etapa je dlouhá 9 km, ? ? 670 m.
7 7. den - TERMÁLNÍ LÁZNĚ VRBOV A ODJEZD Po snídani přejedeme zpět na Slovensko. Pomyslný zlatý hřeb našemu putování zatlučeme v termálních lázních Vrbov, kde si dopřejeme zasloužený odpočinek. Pak už nás čeká jen cesta zpět do české kotliny. Příjezd ve večerních hodinách.

Typ dopravy: autobusem

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.