Zapadlé kouty Jizerských hor

Popis

Je začátek podzimu a vy se procházíte smíšenými lesy Jizerek. Listí se zbarvuje do červeno-žluta a pozdní slunce vás hřeje do zad. Sedíte na skalní vyhlídce vysoko v horách a kocháte se výhledy do údolí, kde se již kouří z komínů chalup a Sudety se choulí do klidu a pohody. Dojíte svačinu, sestoupíte do údolí a večer završíte v zázemí podhorských Lázní Libverda.
To není iluze, to jsou Jizerky. Hory, pod kterými jsem se narodil a kterými vás velmi rád provedu. Pokud máte chuť, tak neváhejte a pojeďte s námi na pohodovou podzimní turistiku do zapadlých koutů Jizerských hor. 
Zdraví Mgr. Tomáš Hubka, autor zájezdu

TERMÍN: 4.9 - 9.9.2020 - 6 990Kč /os. při obsazení 2 osobami ve dvoulůžkovém pokoji

Garance vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn!

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků: 20.
 • Změna programu vyhrazena.
 • Změna hotelu vyhrazena.
 • Pořadí navštívených míst může být změněno.

Poznámky k programu:

 • Všechny túry vedou po turistických trasách, jedná se o méně náročnou turistiku s občasným stoupáním a sestupy.
 • Zájezd je vhodný pro aktivní turisty, kteří bez problému ujdou i 15 kilometrů.
 • Podmínkou je dobrá obuv uzpůsobená pro turistiku! Optimální je lehká treková bota.
 • Doporučujeme i trekové hole a vhodné sportovní oblečení i do chladnějšího prostředí hor.
 • Náš zájezd vyráží z Prahy. Pro zájemce ze vzdálenějších míst Čech a Moravy doporučujeme využít do Prahy vlakovou dopravu (v závislosti na místě odjezdu). Potřebujete poradit? Kontaktujte nás, pomůžeme vám s výběrem spojení i nákupem jízdenek.

 

Ubytování

Typ

hotel

Vybavení pokoje

5 nocí se snídaní ve 3* hotelu Spa Resor Libverda – Hotel Nový Dům, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím

Další informace

 

 

Strava

Strava

snídaně

Termíny

Klikněte na termín pro zobrazení příslušných cen

13.11.2020 - 18.11.2020

2 800 Kč Příplatek za samostatný pokoj
6 990 Kč Dospělá osoba ve dvoulůžkovém pokoji
6 990 Kč Senior 55+ ve dvoulůžkovém pokoji
6 990 Kč Dítě od 2 do 12,99 let ve dvoulůžkovém pokoji

Cena zahrnuje

 • autobusovou dopravu Praha – Lázně Libverda a zpět
 • 5 nocí se snídaní ve 3* hotelu Spa Resor Libverda – Hotel Nový Dům, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • pramen přímo v hotelu
 • dopravu autobusem dle programu (z hotelu a zpět po ukončení pěší túry)
 • služby průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena nezahrnuje

 • příplatek 2 800 Kč za jednolůžkový pokoj
 • jízdu lanovkou (50 PLN = cca 240 CZK)
 • příplatek za večeře
 • případné fakultativní výlety a vstupy
 • lázeňský poplatek 21 Kč / osoba / noc
 • cestovní pojištění (1/2 na polské straně Jizerských hor)

Doplňující informace o ceně

Zájezd se řídí všeobecnými podmínkami pořádající CK

Itinerář
Den Místo Příjezd Odjezd Popis
1 1. den - příjezd a ubytování Příjezd a ubytování v Lázních Libverda. Podvečerní uvítací pohár na Obřím sudu.
2 2. den - etapa č. 1: z Libverdy přes chatu Hubertku k poutnímu kostelu v H... Putování Jizerkami začneme přímo na lázeňské kolonádě v Libverdě, odkud budeme pokračovat přímo proti nejvyšší hoře Jizerských hor Smrku (1 124 m n. m). Smrk si však necháme na jindy. ???? Odbočíme do vesnice Bílý Potok a mezi horskými chalupami a po břehu řeky Smědé dojdeme až do Hejnic k poutnímu kostelu. Po duchovním odpočinku, každý dle chuti, už jen přes kopeček zpět do lázní.  Trasa je dlouhá přibližně 10 km; pohodová cesta s mírným stoupáním a klesáním.
3 3. den - etapa č. 2: Smědava – Frýdlantské cimbuří – Helnice – Libverda Horská chata Smědava je v Jizerkách věhlasné místo a je též začátkem mnoha parádních turistických tras. My se odtud vydáme kolem hory Jizery 1 122 m n. m. na skalní vyhlídku Frýdlantské cimbuří. Zde si vychutnáme výhledy do údolí, teplé podzimní slunce v zádech a třeba i něco na zub pod jizerskými skalními velikány – prostě totální jizerská romantika. ???? Pak seběhneme do údolí a z Hejnic opět přes kopeček do lázní. ????     Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová, avšak s ohledem na delší sestup trochu náročnější etapa; autobus.
4 4. den - etapa č. 3: Protržená přehrada 18. září 1916 došlo k protržení přehrady na Bílé Desné. Toto místo má dodnes úžasný genius loci. Od přehrady půjdeme přes jizerské louky dále do Dolního Maxova a přes rozhlednu Slovanka zakončíme dnešní den v Janově nad Nisou. Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová, technicky nenáročná etapa; autobus.
5 5. den - etapa č. 4: Stog Izerski – Smrk – Libverda Z polské strany vyjedeme kabinkovou lanovkou na Stog Izerski. Pak přes přírodní hraniční přechod dobyjeme nejvyšší horu Jizerek – Smrk 1 124 m n. m. Pokocháme se výhledy z rozhledny a kolem Kočičích kamenů a chaty Hubertky opět doputujeme na lázeňskou kolonádu. Trasa je dlouhá přibližně 12 km; pohodová technicky nenáročná etapa; autobus.
6 6. den - Do Pekla a zpět a pak už jen odjezd ???? Nadšenci si mohou zpestřit i poslední den krátkým závěrečným výletem do vesničky Peklo, a tak se rozloučit s tímto božským krajem. Odjezd do Prahy v brzkých odpoledních hodinách.

Typ dopravy: autobusem

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Máte dotaz?

Detail nabídky

0


Uložit na později

Uložit jako PDF

Proč s cestovní kanceláří IC Tour?

Exkluzivní nabídky

Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a budou Vám na email chodit výhodné nabídky pečlivě vybraných zájezdů.

Privátní delegát na telefonu

S námi se nemusíte bát, produktový manažer, který s vámi dovolenou připravoval, je vám k dispozici během zájezdu i po vašem návratu.

Kompletní cestovatelský servis

Pokud si nevyberete z připravených zájezdů, rádi vám sestavíme dovolenou na míru - od letenek přes transfery po ubytování a program.